13.4.10

Doğal bir enstantaaaaneee..:Esneme ya da Geyik'ül EsnemeEsneyecekmiş gibi olup da esneyemediğiniz ya da hapşuracakmış gibi olup da hapşuramadığınız zamanlar oluyor mu?

Esneyememek ilginçtir...Böööyleee içeriden içeriden geliyor, biliyorsun ama, ağzın tam olarak o içeriden gelen duruma uyum sağlayamıyor, bir iki saniye hiçbir şey olmaksızın açık duruyor...Bir nevi ağız tutulması oluyor o sırada ve kısmen de çene çarpılıp kalıyor netekim...Fakat işte o çağrıştırmadan sonra ardı arkası kesilmeyen bir esneme durumu zuhur ediyor insanın üzerine...Öyle ki konuşurken bile engel olamıyorsun duruma..."Kusura bakma seninle alakası yok" diyorsun seninle sohbet etmeye çalışan kişiye...Hele bir lafa başladıysan ve esnemek geldiyse, kelimeler o sırada ağzında yuvarlanıyor, bir yandan ağzını kapatıyorsun ve bir yandan esnemeeeeyaaaaah çalışıyorsun, sonunda dayanamayıp; aaaaaaaahhhhhhhhhy diye sonlandırıyorsun esnemeyi...

Toplantılarda sunum yapan kişiye ayıp olmasın diye ağzın kapalı esniyorsun ama bu sefer de gözlerden yaş geliyor doğal olarak. Ağzın kapalı esneyince yanaklar titriyor falan, bir hoş oluyorsun...

Haaa esnerken neden ağzımızı kapatırmışız biliyor musunuz? Ruhumuz dışarı kaçmasın diye, yani o derece güçlü bir fırlatma söz konusu içeriden dışarıya...:)E o zaman hapşururken de ruhum bırak kaçmayı iltica ediyor durumunda oluyor...Öyle bir foşkurma durumu yani...:)

Bir de bir de...esnemek bulaşıcıdır. yani esneyen birisini görünce esnersin, duyunca esnersin..bir de esnemekle ilgili yazı okuyunca esnersin...KEH keh....:)

Hadi bakalım tam enerji devam şimdi :)

2 yorum:

nalan dedi ki...

senin yüzünden burdaki herkese bulaştı şimdi :)

FUNdy dedi ki...

Nalan-
Ha ha...:) Hele şimdi öğlen öğlen...tatlı tatlı...:)